Drożdże gorzelnicze, destylatory i wypełnienie pryzmatyczne

Wypełnienie pryzmatyczne

Wypełnienie pryzmatyczne wykorzystywane jest w kolumnach filtracyjnych (rektyfikacyjnych) w celu wyeliminowania organicznych oraz nieorganicznych związków siarki, powstających w czasie fermentacji zacieru. Jako wypełnienie pryzmatyczne stosuje się sprężynki pryzmatyczne.

Wypełnienie pryzmatyczne

Sprężynki pryzmatyczne

Sprężynki pryzmatyczne jest to rodzaj wypełnienia pryzmatycznego znajdującego się w kolumnie filtracyjnej. Ich głównym zadaniem jest usunięcie z destylatu bardzo nieprzyjemnego, jednakże charakterystycznego zapachu siarki.

Sprężynki pryzmatyczne najczęściej wykonane są z drutów kwasoodpornych oraz z miedzi. Drut sprężynek pryzmatycznych zostaje ukształtowany w różnorodny sposób, tworząc tradycyjny wygląd sprężynki lub w formie siedmioramiennej gwiazdy. W zależności od kształtu sprężynki pryzmatycznej otrzymuje się alkohol mniej lub bardziej oczyszczony z zanieczyszczeń.

Do czego służą sprężynki pryzmatyczne?

Sprężynki pryzmatyczne służą pozbyciu się z destylatu organicznych i nieorganicznych związków siarki, aby wyeliminować jej charakterystyczny zapach. Na sprężynkach pryzmatycznych zachodzi reakcja katalityczna wyłapująca te związki, a dzięki oryginalnemu kształtowi sprężynek pryzmatycznych w kolumnie filtracyjnej zwiększona jest powierzchnia wymiany ciepła, co sprawia, że moc destylatu wzrasta i jest krystalicznie czysty.



Dodaj komentarz






Dodaj

Sklep z artykułami do przetwórstwa domowego Deptana.pl
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl